Źródła – logo

Tydzień Edukacji Globalnej 2010

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2011 roku).


Program Tygodnia Edukacji Globalnej w Łodzi

15 listopada - szkolenie dla uczestników eventu „Ekipy Fair Trade” (ODE „Źródła”, g. 9.30- 12.30)

Grupy nazwane „Ekipami FT” (czyli uczniowie liceum i gimnazjum), ruszą na miasto, do wyznaczonych kawiarni, herbaciarni i restauracji, gdzie postarają się uzyskać informację, czy w owych miejscach mieszkańcy Łodzi mają zapewniony dostęp do kawy, herbaty i innych produktów FT. Będą mogli również zostawić list do kierownika, wyjaśniający ideę Sprawiedliwego Handlu oraz korzyści płynące z wprowadzenia do swojej oferty produktów FT.
Wszystkich uczniów, chcących wziąć udział w evencie prosimy o wysłanie zgłoszenia, do dnia 13.11, na adres: marta.roskowinska@zrodla.org.pl .

17 listopada - dzień FT na Wydziale Zarządzania UŁ (sala 115)

 9.45 -  10:00 - Powitanie

10:00 - 10.30 - Czym jest Fair Trade? (wykład)

10.30 - 11.00 - Projekcja filmu "My kupujemy, kto płaci?

11.30 - 13.00 - gra symulacyjna "Trampki z Peru". Produkcja obuwia w krajach Globalnego Południa.

13.15 - 14.45 - Warsztat "Świat na moim talerzu". Problem nadkonsumpcji i marnowania żywności.

Prosimy o rejestrowanie się na poszczególne części wydarzenia do dnia 15.11 wysyłając maila na adres: biuro@csri.org.pl. Ilość miejsc ograniczona!

17 listopada - Plastyczna Środa (ODE „Źródła”, g. 17.30)

W trakcie szaleństw plastycznych spróbujemy tym razem zrobić coś dla dobra wspólnego. Co dokładnie? Czekamy na wasze propozycje!


18 listopada - Spotkanie Otwarte dotyczące Fair Trade’u (ODE „Źródła”, g. 17.30)

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych Sprawiedliwym Handlem. Zapraszamy na wspólne oglądanie filmów, poruszających tematykę odpowiedzialnej konsumpcji oraz na poczęstunek produktami Fair Trade (spróbujcie sami jak smakuje kawa lub herbata certyfikowana znakiem FT!). Oprócz tego uczestnicy spotkania będą mogli również zrobić sobie pamiątkowego buttona FT (przypinkę) własnego projektu!

20 listopada - podsumowanie eventu „Ekipa Fair Trade” (ODE „Źródła”, g. 11- 13.00)

Wspólne spotkanie wszystkich osób biorących udział w evencie „Ekipy FT” w celu podsumowania przeprowadzonego badania. Uczniowie będą mieli okazję wymienić się doświadczeniem i podyskutować na temat zadania, nad którym pracowali przez miniony tydzień.

organizatorzy:
ODE „Źródła”, Centrum Strategii i Rozwoju Impact oraz Wydział Zarządzania UŁ