Źródła – logo

Niedzielne rodzinne warsztaty mikołajkowe w Źródłach

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2012 roku).

Zapraszamy na niedzielne rodzinne warsztaty mikołajkowe w Źródłach! Czy ktoś jeszcze pamięta czym kiedyś obdarowywano się z okazji Mikołajek? Wikipedia i podręczniki do etnografii podpowiadają, że w dzień Świętego Mikołaja (obchodzony na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry), przynosi on drobne upominki, słodycze, jabłka, złocone orzechy, pierniki.
Jeśli macie ochotę powrócić do mikołajkowych tradycji w nowoczesnej formie i zamiast chińskich zabawek i czekoladek z kakao, przy produkcji którego pracowały dzieci, przyjdźcie do nas i samodzielnie zróbcie upominki dla swoich bliskich. Będziemy szyć jabłuszka oraz pierniki katarzynki, ludziki z piernika i piernikowe serca pachnące przyprawami korzennymi z filcu i piec prawdziwe pierniczki i je ozdabiać. Czujecie już ten zapach… Zrobimy też coś dobrego dla ptaków i zbudujemy kilka karmników.
Zabierz kogoś, kogo lubisz i przyjdźcie wspólnie w niedzielę, 4 grudnia o godz. 11.00 do Źródeł, Łódź. ul. Zielona 27. Warsztaty są bezpłatne, a na dodatek przygotowaliśmy mały poczęstunek! Potwierdź swoją obecność na wydarzeniu na Facebooku