Źródła – logo

Zielony spacer z rozpoznawaniem roślin jadalnych w Warszawie | 5 czerwca

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2014 roku).Zielony spacerHerbata z krwawnika jest dobra na odzyskanie apetytu. Bogata w składniki odżywcze i lecznicze babka lancetowata znakomicie nadaje się do sałatek. Komosa biała świetnie się sprawdzi w roli szpinaku, a cierpiącym na sezonowe melancholie pomoże nalewka z dziurawca.

Aby móc docenić wartość i różnorodność przyrody, którą mamy w zasięgu ręki, dobrze jest spróbować ją bliżej poznać i zrozumieć. Odkryjemy tajemnice łęgowego lasu, zachowanego w środku wielkiej metropolii i warszawskiej łąki. Podziwiając miejski krajobraz doliny Wisły, pochylimy się nad bluszczykiem kurdybankiem, zahaczymy o przytulię czepną, posłuchamy o czym szumią wierzby i inne niesamowite rośliny.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej zapraszamy na ZIELONY SPACER, podczas którego dowiemy się więcej o bohaterach miejskiej łąki i nadwiślanego lasu. Coś do kuchni, coś do apteczki i coś do podziwiania.

Gaja Mount opowie o roślinach jadalnych, a Ania Stańczuk nakreśli rośliny typowe dla łęgów. Po wspólnym spacerze spróbujemy wspólnie przygotować sałatkę z zebranych roślin w gościnnej kawiarni na wylocie z Parku Praskiego – Cafe 8 stóp.

Spacer jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny.

KIEDY: 8 czerwca, w niedzielę, o godz. 16:00

GDZIE: Warszawa. Początek na przystanku tramwajowym Wybrzeże Helskie po praskiej stronie (przystanek w kierunku Dworcu Gdańskiego).