Źródła – logo

Kraków: Tropem leśnego życia – spacer przyrodniczy

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).Każdy las, nawet nie do końca naturalny – tętni życiem. Zwierzęta obserwują nas zza drzew i krzewów, gotowe w każdej chwili uciec. Niektóre z nich aktywne są nocą – co również utrudnia ich obserwowanie. A podglądanie ich zwyczajów jest tak fascynujące!

Kto nie chciałby zobaczyć dzików taplających się w błocie, dzięcioła w jego kuźni czy wiewiórki zajadającej się nasionami szyszek? Do tego jednak potrzeba dużo cierpliwości i znajomości zwyczajów zwierząt. Na wycieczce do lasu, którą proponujemy – rozpoczniemy tę naukę. Będziemy patrzeć na las tak, aby odnajdywać w nim ślady pobytu zwierząt – miejsc żerowania, odpoczynku i innych. Poza tym – niejedną tajemnicę zdradzą nam również drzewa Lasu Wolskiego. Zapraszamy!

Spacer jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny.

PROWADZĄCY: Maja Głowacka i Bogdan Ogrodnik, Pracownia Edukacji Żywej

KIEDY: 6 września 2014 w godzinach od 10.00 do 13.00

GDZIE: Lasek Wolski. Dojazd: autobusem 134. Miejsce zbiórki: przystanek Baba Jaga (na żądanie) w Lesie Wolskim

TRASA: od przystanku Baba Jaga – zielonym szlakiem do rezerwatu Panieńskie Skałki, później zejdziemy ze szlaku i spacer skończymy przy ZOO.

INFORMACJE DODATKOWE: Prosimy o ubiór terenowy, stosowny do pogody – także jeśli aura będzie deszczowa – oraz coś do picia. Warto taż wziąć ze sobą lornetkę.

KONTAKT: kamil.czepiel@zrodla.org.pl, kom. 508 580 866