Źródła – logo

Zielono mi! Miejska partyzantka ogrodnicza w teorii i praktyce.

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).Chcesz być partyzantką/em ogrodniczym, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? To wydarzenie jest dla Ciebie!

Wszystkich, którzy mają zielono w głowach i marzą o Łodzi jako mieście gościnnym dla przyrody, zapraszamy 14 września na wyjątkowe wydarzenie, łączące teorię i praktykę z zakresu zazieleniania miasta.

11:00 - 12:30


Na początek SPOTKANIE z Jakubem Kronenbergiem z Fundacji Sendzimira, który opowie nam o najczęstszych błędach związanych z zazielenianiem miast i podpowie jak ich unikać. Będzie sporo przykładów z łódzkiego podwórka. Dawka wiedzy teoretycznej pozwoli Wam sadzić w mieście tak, żeby chciało rosnąć!

13:00 - 14:15


IDZIEMY W MIASTO! Przekuwamy wiedzę teoretyczną w praktykę i zamieniamy zaniedbane klepiska w bujne zieleńce. Pod okiem doświadczonego ogrodnika, przywrócimy do życia kilka zdegradowanych trawników przy ulicy Więckowskiego. Dowiecie się jakie rośliny dobrze czują się w mieście oraz jak i kiedy prawidłowo je sadzić. Zasadzimy też... tabliczki ze specjalnym przesłaniem dla mieszczuchów.

Uwaga! Każdy uczestnik happeningu otrzyma od nas i Centrum Ogrodniczego TRACZ bezpłatne sadzonki oraz niezbędne narzędzia ogrodnicze. Możecie też przynieść własne rośliny do posadzenia - najlepiej aby były to gatunki wieloletnie i odporne na suszę. Jeśli dysponujecie ziemią, także możecie ją zabrać - na pewno mądrze wykorzystamy ją podczas naszej akcji.

Dobra wiadomość! Dla wszystkich uczestników miejskiego sadzenia, przewidujemy słodko-roślinne niespodzianki :-)

14:30


ODWIEDZINY w Muzeum Sztuki (MS1), gdzie dowiemy się po co w muzeum rosną warzywa... Będzie też okazja zapoznać się z projektem "Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)", w ramach którego w Łodzi sadzone są jabłonie. Chcesz dołączyć do tej akcji? Będzie ku temu okazja.

Zapraszamy obecnych i przyszłych partyzantów ogrodniczych, w każdym wieku. Całe wydarzenie jest bezpłatne i otwarte. Odbędzie się niezależnie od pogody.

KIEDY: 14 września (niedziela)

GDZIE:
Spotkanie o godz. 11:00 a także zbiórka o 13:00 dla chcących wziąć udział w sadzeniu - Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła, ul. Zielona 27. Po 13:00 szukajcie nas na ul. Więckowskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Gdańską. Na pewno będzie nas widać! :-)