Źródła – logo

Łódź: Głosujmy ekologicznie w budżecie obywatelskim!

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).

Łódź: Głosujmy ekologicznie w budżecie obywatelskim!

Drodzy łodzianie, drogie łodzianki, jeśli nie podjęliście jeszcze decyzji, na co zagłosować, zapoznajcie się z naszymi rekomendacjami. Polecamy zwłaszcza projekty dotyczące zieleni, przestrzeni miejskiej oraz zrównoważonej mobilności.

BAŁUTY

B0002 Polskie łąki przenosimy do miasta. Zamiana parkowych trawników w kwiatowe łąki, posadzenie kwitnących roślin cebulowych i pachnących ziół. Łódzkie pszczoły na pewno się ucieszą!

B0011 Odnowa Teofilowa: Zielony Teofilów, czyli nowe drzewa, krzewy i kwiaty w miejscach wybranych przez mieszkańców

B0046 Żeby wygodnie i bezpiecznie wsiąść do tramwaju – budowa peronów tramwajowych wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Dla starszych osób wdrapywanie się do tramwaju z poziomu ziemi to udręka.

B0110 Bałuty przyjazne zwierzętom – utworzenie psich parków. Stworzenie bezpiecznej i atrakcyjnej przestrzeni w celu swobodnego „puszczania zwierząt” bez kagańca i smyczy. Psy też mają prawo do miasta!

B0203 Kolorowa aleja – drzewa na ul. Marysińskiej i na ul. Astrów. Klony czerwone i jawory na betonowej pustyni!

B0209 Zieleń izolacyjna przy ul. Zachodniej i Zgierskiej, czyli szpalery drzew, krzewów oraz pnącza na pustych szczytach kamienic

GÓRNA

G0064 Aleja dębów czerwonych wzdłuż ul. Dębowej. Pielęgnacja istniejącego drzewostanu, a także nowe drzewa!

POLESIE

P0007 Drzewa na ulicy Legionów – projekt mocno okrojony w stosunku do pierwotnej wersji, ponieważ ZDiT konsekwentnie uniemożliwia zazielenienie tej ulicy. Wciąż jednak wart poparcia, bo może dać impuls do szerokiej dyskusji o zieleni w ścisłym centrum Łodzi.

P0104 Budowa przejścia dla pieszych na ul. Retkińskiej

P0129 Stare Polesie – zieleń! Utworzenie parku – Ogrodów Jana Karskiego. Bujna zieleń, zapach kwiatów i świeżych ziół, kwitnące drzewa owocowe, połacie trawy do wylegiwania się - to wszystko znajdziesz w Ogrodach Jana Karskiego! Byłby to pierwszy park na Starym Polesiu.

ŚRÓDMIEŚCIE

S0009 Wyposażenie przystanków autobusowych na pl. Dąbrowskiego w ławki i wiatę dla ułatwienia podróżowania pasażerom

S0010 Woonerf na ul. Piramowicza

S0017 Zielone dachy na budynkach pofabrycznych przy ul. Sienkiewicza

S0018 Woonerf na ul. Traugutta

S0042 Bezpieczny pieszy w Śródmieściu. Montaż progów wyspowych na wybranych skrzyżowaniach

WIDZEW

W0068 Nowy park z edukacyjną ścieżką ekologiczną, ul. Byszewska. Ścieżka ekologiczna składa się z budek lęgowych i karmników dla ptaków i jeży.

W0072 i W0073 Stary Widzew: OdNowa, czyli woonerf na ul. Miedzianej

W0096 Ul. Janosika – bezpieczna droga do szkoły, piękna okolica do zamieszkania. Budowa chodnika i progów zwalniających, a także uzupełnienie istniejących szpalerów drzew

WNIOSKI OGÓLNOMIEJSKIE

L0002 Pasy ruchu dla rowerów

L0100 Woonerf na ul. Stefanowskiego

L0119 Zielone dla zebry, czyli nowe przejścia dla pieszych. Pokażmy, że miasto jest dla ludzi, a piesi nie są obywatelami drugiej kategorii!

L0158 Woonerf na Starym Polesiu – al. 1 Maja

L0162 Dofinansowanie miejskiego programu przeciwdziałania bezdomności zwierząt – żeby schroniska mogły opustoszeć raz na zawsze!

L0190 Przyjazne i zielone Śródmieście, zaczynamy na Solnej. Projekt zbliżony do woonerfów, zakłada m.in. nasadzenie kilkudziesięciu drzew (w tym kosztem asfaltu!).

OFICJALNA STRONA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO. Tu możesz zagłosować.