Źródła – logo

II Dzień Dobrych Uczynków - …

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2006 roku).

19 maja - II Dzień Dobrych Uczynków

Fundacja Ekologiczna ARKA wraz z partnerami organizuje 19 maja II Dzień Dobrych Uczynków. Będzie to święto społecznych, bezinteresownych działań. Nasza akcja skierowana jest, przede wszystkim, do młodzieży szkolnej, ale zapraszamy także organizacje społeczne, media, samorządy, przedstawicieli biznesu i instytucji publicznych.

Będziemy zachęcać, aby 19 maja jak najwięcej osób zrobiło coś dobrego dla ludzi, zwierząt, przyrody.

Na naszej stronie internetowej www.FundacjaArka.pl można przeczytać listę Dobrych Uczynków stworzoną w ubiegłym roku.

Zapraszamy do zorganizowania w Waszej szkole akcji Dzień Dobrych Uczynków.

W szkołach wydarzenie można rozpocząć od rozmowy z uczniami o tym, co to znaczy robić Dobre Uczynki, bezinteresowne działania. Uczniowie mogą podawać przykłady. Prosimy o wybranie najlepszych pomysłów i przysyłanie nam ich na adres fundacjaarka@fundacjaarka.pl

W tym roku także chcemy stworzyć listę Dobrych Uczynków. Informacje te wykorzystamy przy opracowywaniu plakatu i ulotki informacyjnej promującej II Dzień Dobrych Uczynków. Tegoroczną listę także opublikuje „Zielona Liga”.

Później zależy nam, aby w szkole wybrać jeden pomysł i 19 maja go zrealizować.

Prosimy o krótkie relacje o tym, jaki Dobry Uczynek postanowiliście zrobić u siebie. Mile widziane zdjęcia, a może jakieś prace plastyczne. Materiały te opublikujemy w naszym biuletynie, a do każdej szkoły, która przyśle nam relacje z własnych działań, wyślemy podziękowanie oraz biuletyn z opublikowanym materiałem z Waszej szkoły.

Relacje prosimy przysyłać do 25 maja na adres:
Fundacja Ekologiczna ARKA
skr. poczt. 525
43-301 Bielsko-Biała
lub fundacjaarka@fundacjaarka.pl

Wojciech Owczarz

Prezes

Fundacji Ekologicznej ARKA