Źródła – logo

Chodźcie z nami posiedzieć w lesie

Mówimy dosłownie: zapraszamy Was do tego, żebyście posiedzieli z nami w lesie. Uważne bycie w lesie ma niezwykłą moc. Korzyści płynących ze spędzania czasu w naturze jest mnóstwo - od wyciszenia, przez różne korzyści zdrowotne, na relaksie kończąc. A jak dodamy do tego jeszcze praktykę bycia tu i teraz oraz możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami w kręgu, to wychodzi nam z tej wyliczanki przepis na popołudnie idealne.
Dlatego zapraszamy Was do wspólnej praktyki siedziska. Siedzisko, jak sama nazwa wskazuje, polega na siedzeniu w lesie. Tylko tyle i aż tyle. Jest to ćwiczenie zaczerpnięte z pedagogiki dzikiej przyrody. Często prowadząc warsztaty dla różnych grup słyszymy, że, w całej swej prostocie, to jest wspaniałe ćwiczenie. Jednocześnie osoby biorące w nim udział wyrażają strach przed samotnym siedzeniem w lesie. To zupełnie naturalna obawa, zważając na czasy w jakich żyjemy: mieszkamy w mieście, natura przestała być dla nas środowiskiem naturalnym, do tego media karmią wizją “strasznego lasu”. Ale las to może być też nasze miejsce. Dlatego, wychodząc naprzeciw tym obawom, chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego oswajania strachu przed obcowaniem z lasem sam na sam, ale w bezpiecznej grupie. To jak zjeść ciastko i mieć ciastko - nie dajcie się długo namawiać.

🌱 Jak to sobie wyobrażamy?
Najpierw spotkamy się w kręgu żeby się nieco poznać i omówić jak będzie wyglądało siedzisko. Następnie każdy znajdzie dla siebie dogodne miejsce w lesie, aby oddawać się godzinnej praktyce siedzenia i bycia w kontakcie z sobą i z przyrodą. Na koniec znów spotkamy się w kręgu, aby podzielić się swoimi wrażeniami.
Jeśli Wam się spodoba to mamy gotowość, żeby stworzyć grupę, która będzie się spotykała w ten sposób regularnie, np. raz w miesiącu - na razie testujemy czy to jest coś czego potrzebujecie.
To jest spotkanie dla osób dorosłych oraz starszych nastolatków - od 14 roku życia.

🐜 Spotkanie jest bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy, bo grupa powinna być kameralna. Formularz do zapisów:
forms.gle/mTBHXfhyyj6vaxnH8

🐌 Kiedy i gdzie?
Spotykamy się 23 kwietnia 2024 o 17:00 na Parkingu Kaloryfer przy ul. Wycieczkowej w Łodzi. Wydarzenie zakończy się około 19:00.
Prosimy o punktualność, gdyż trudno będzie nas znaleźć w lesie żeby do nas dołączyć. Chcemy zacząć punktualnie, bo słońce tego dnia zachodzi o 19:54, więc w lesie ciemno będzie robiło się ciut wcześniej.

🐛 Jak się przygotować?
Ubierz się w wygodne ubranie i na tyle ciepło żeby nie zmarznąć w czasie siedzenia. Zabezpieczcie się przed kleszczami (długie nogawki, długie rękawy + jakiś preparat odstraszający i pamiętajcie aby obejrzeć się po powrocie).
Będziemy mieć dla Was tzw. poddupniki, czyli maty do siedzenia.

🐞 Warsztaty są bezpłatne, ale nie są w żaden sposób dofinansowane, więc jeśli macie ochotę trochę nas wesprzeć w naszych działaniach to będzie nam miło. Możecie przekażecie nam darowiznę (jak to zrobić - sprawdź na stronie: https://www.zrodla.org/wspieraj/) albo wskazać nas w formularzu PIT i przekazać w ten sposób 1,5% podatku - wystarczy wpisać numer KRS 0000118574. Dziękujemy za każde wsparcie! Pokaż mniej