Źródła – logo

Nabór klas na cykl warsztatów terenowych EkoRok w naturze

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2022 roku).

Wzmacnia odporność, poprawia pamięć, uspokaja i uszczęśliwia.
Co takiego? Przyroda. 🦎🌿🐜🌱🦔🌳
Kontakt z naturą jest niezbędny do zdrowego i szczęśliwego życia.

Nauczycielko/Nauczycielu. Chcesz żeby dzieciaki z Twojej klasy były zdrowsze i szczęśliwsze? Zabierz je w teren.
A jeśli masz szczęście i mieszkasz w Łodzi zgłoś swoją klasę do projektu EKOROK ZE ŹRÓDŁAMI W NATURZE - wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Pięć pięciogodzinnych warsztatów terenowych dla dzieciaków z prawdziwymi pasjonatkami z mnóstwem pomysłów na zabawy w przyrodzie. To gratka nie tylko dla dzieci ale także dla Ciebie. Poszerzysz swoją wiedzę przyrodniczą, ale i zanurzysz się w naturze, odpoczniesz od zgiełku szkoły i odetchniesz pełną piersią. Szukamy wychowawców, którzy kochają i potrzebują przyrody na co dzień.
Do projektu zaprosimy 15 klas I-III szkół podstawowych.

Klasa weźmie udział w pięciu bezpłatnych warsztatach terenowych, podczas których będziemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, zachwycać się jej bogactwem, odkrywać naturę wszystkimi zmysłami, poznawać mechanizmy funkcjonowania przyrody, tworzyć sztukę z naturalnych surowców, poznawać podstawy orientacji w terenie i surwiwalu, uczyć się samodzielności i współpracy a przede wszystkim bawić się i odpoczywać od ławek i ekranów. Cykl obejmuje 5 pięciogodzinnych warsztatów od września 2022 do czerwca 2023, razem ustalamy miejsce zajęć (las lub duży park) i spotykamy się w nim mniej więcej co 6 tygodni.

Więcej informacji znajdziesz na podstronie /edukacja/terenowa/ekorok/
Uwaga, wypełnienie formularza nie gwarantuje udziału w projekcie. Klasy będziemy wybierać na podstawie formularza i rozmowy telefonicznej z wychowawcą.

Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro.