Źródła – logo

Zmiana klimatu od podstaw. Spotkanie dla rodziców

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2023 roku).

Kiedy: czwartek, 9 marca 2023, godz. 17.00-19.00
Gdzie: Mediateka MeMo, Łódź, ul. Moniuszki 5

(https://goo.gl/maps/bfZfLDZTjc1ErPZo6)

Codziennie docierają do Ciebie informacje o skutkach zmian klimatu, pożary, powodzie, upały, susze, huragany, rosnące ceny żywności, coraz droższa energia i woda. Do tego międzynarodowe spotkania na szczycie, młodzieżowe strajki klimatyczne, Greta Thunberg. Chcesz być dla swoiego0 dziecka partnerem do rozmowy o klimacie, a jednocześnie być dla niego wsparciem? Potrzebujesz uporządkowania wiedzy o globalnym ociepleniu? To spotkanie jest dla Ciebie
Porozmawiamy o tym, co to jest klimat i czym różni się od pogody, jak działa efekt cieplarniany, skąd się biorą gazy cieplarniane, czego możemy spodziewać się w przyszłości, jak zmniejszyć swój wpływ na klimat oraz czego oczekiwać od rządzących oraz jak rozmawiać z dziećmi o zmianach klimatu.

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz internetowy: https://forms.gle/wXYfKBUEyvzVehA49
Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzenie:
Karolina Baranowska – wiceprezeska Źródeł, prowadzi warsztaty dla dzieci, szkoli nauczycieli oraz przyszłych trenerów, pisze scenariusze zajęć i pakiety edukacyjne. Z wykształcenia jest antropolożką kultury. Największą przyjemność sprawia jej zaciekawianie dzieci światem przyrody oraz podpatrywanie ich spontanicznych sposobów na obcowanie z naturą.
Gosia Świderek - współzałożycielka i prezeska zarządu Źródeł. Szkoli edukatorów i nauczycieli, tworzy materiały dydaktyczne, wymyśla projekty i programy edukacyjne. Autorka i współautorka ponad 50 publikacji z zakresu edukacji ekologicznej i edukacji globalnej. Z wykształcenia jest antropolożką kultury.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Łódzkie szkoły dla klimatu” finansowanego ze środków Urzędu Miasta Łodzi.