Źródła – logo

Центр екологічної діяльності «ŹRÓDŁA»

Центр екологічної діяльності «ŹRÓDŁA» є польською асоціацією і некомерційною організацією, місія якої полягає у просвіщенні студентів, викладачів і широкого загалу щодо екологічних проблем і розширенні їхньої спроможності діяти для встановлення більш стійкого світу. Члени «Źródła» вірять, що вкрай важливо робити реальні кроки для збереження і забезпечення добробуту навколишнього середовища, а також для прищеплення людям любові до тих і того, що їх оточує. «Żródła» була заснована у 1993 році як філія Міжакадемічного екологічного лобі й пізніше, в лютому 1997 року, зареєстрована як асоціація. Вона має статус суспільно-корисної організації (ОРР) і є незалежною від уряду (та органів місцевого самоврядування) і суб'єктів підприємницької діяльності.

Наша основна робота полягає у проведенні в школах Лодзі та Лодзінського воєводства семінарів для дітей і студентів. На цих заняттях застосовуються активні методи навчання, які стосуються не лише захисту навколишнього середовища (у загальному сенсі) і зміни клімату, а також глобальної освіти або регіональної освіти. Для шкіл (і дитячих садочків) ми пропонуємо 80 майстер-класів, розділених на тематичні категорії. Наші інструктори можуть проводити заняття у школах на місцях або ми можемо запросити всіх до нашого освітнього центру. Загалом на рік ми пропонуємо близько 1000 таких занять. Ми є офіційно зареєстрованим навчальним закладом (RSPO 130198). Крім майстер-класів ми також організовуємо безліч інших освітніх заходів, зокрема, екскурсії на природу і зелені школи, сімейні майстер-класи вихідного дня і літні денні табори. Що стосується дорослих, то ми пропонуємо навчання для вчителів, бібліотекарів або цілих компаній.

Коли в нас є така можливість, то реалізовуємо більш масштабні освітні проєкти. Одним із таких проєктів є, наприклад, однорічна школа для підготовки інструкторів з екологічної та глобальної освіти. Крім цього, ми також складаємо навчальні матеріали, сценарії, книги і звіти як для власних потреб, так і для інших організацій та установ. Ми спеціалісти з розробки освітніх програм.

Ми також здійснюємо свою діяльність через ряд проєктів, які фінансуються або за власний рахунок, або з коштів, отриманих із зовнішніх джерел. До таких проєктів належать:

Крім освіти, асоціація також задіяна в інших сферах, пов’язаних із навколишнім середовищем:

Що означає назва «Źródła»?

У польській мові слово «źródła» має як пряме значення – «джерела» або «витоки» (наприклад, як витік річки або струмка), так і переносне – «походження чогось». У цьому сенсі його значення подібне до слова «коріння» і нам подобається асоціювати назву нашої організації саме з цим значенням. Ми часто повторюємо прислів’я: «Щоб добратися до джерела, треба пливти проти течії». Це означає, що потрібно не тільки докладати більше зусиль, щоб відкривати справжню суть речей, але й діяти не так, як більшість.