menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
Nasze stowarzyszenie zajmuje się edukacją ekologiczną od 25 lat. Chcemy dzielić się z Państwem swoimi umiejętnościami i upowszechniać wartości proekologiczne wśród dzieci i dorosłych. Swoją ofertę kierujemy zarówno do całych szkół, jak i pojedynczych uczniów czy zainteresowanych nauczycieli i osób pracujących z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Serdecznie zapraszamy do włączania się w prowadzone przez nas działania, do korzystania z naszej pomocy oraz oferty edukacyjnej.

Zapraszamy do udziału w prowadzonych przez nas warsztatach:

w Łodzi: w Warszawie:
Oferta warsztatowa na rok szkolny 2021/22 w plikach PDF dla: przedszkoli,
szkół podstawowych, szkół średnich.


. . .
DZIAŁANIA EDUKACYJNE SKIEROWANE DO DZIECI I MŁODZIEŻY:

Bardzo Zielone Szkoły

  Bardzo Zielone Szkoły
"Źródła" od kilku lat organizują kilkudniowe wycieczki z intensywnym programem ekologicznym. Dla podkreślenia wysokiej jakości merytorycznej takich wyjazdów, nazywamy je "Bardzo Zielonymi Szkołami". Chcemy zaciekawić i zainspirować dzieci i młodzież do szukania wiedzy w kontaktach z przyrodą i ludźmi. Preferujemy naukę poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo w warsztatach. W każdej "Bardzo Zielonej Szkole" bierze udział trener edukacji ekologicznej. Zapraszamy do: Jastrzębiej Góry, Spały, Bachotka, Rabki, Duszników Zdrój, Muszyny, Rodowa, Wysowej, Czarnego...
Więcej informacji na stronie www.zieloneszkoly.pl

Warsztaty ekologiczne, przyrodnicze, globalne i artystyczne w ośrodku Zielona 27 i w szkołach

  Warsztaty ekologiczne, przyrodnicze, globalne i artystyczne w ośrodku Zielona 27 i w szkołach
Zapraszamy na 90-minutowe warsztaty prowadzne przez doświadczonych edukatorów. Dysponujemy zestawem kilkudziesięciu warsztatów koncentrujących się wokół takich tematów jak ekologia na co dzień, zwierzęta, przyroda, edukacja globalna, edukacja artystyczna, edukacja regionalna. Wszystkie zajecia prowadzone są metodami aktywizujacymi Warsztaty prowadzimy w naszym ośrodku oraz w szkołach Łodzi, i w szkołach w Warszawie.

Warsztaty ekologiczne i przyrodnicze w terenie

  Warsztaty ekologiczne i przyrodnicze w terenie
Zapraszamy na zajęcia terenowe w miejskich parkach i lasach. Zajęcia w terenie nie tylko urozmaicą szkolną codzienność i pozwolą pobyć na łonie natury, ale przede wszystkim uzupełnią realizację ekologicznej i regionalnej ścieżki międzyprzedmiotowej.A wiadomości zdobyte na takich zajęciach trwale zapadną w pamięć uczniów, gdyż poparte będą ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Dysponujemy zestawem kilkunastu różnych spacerów.
Warsztaty terenowe prowadzimy w Łodzi, Warszawie.


DZIAŁANIA EDUKACYJNE SKIEROWANE DO NAUCZYCIELI:

Szkolenia dla nauczycieli

  Szkolenia dla nauczycieli
Zapraszamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez ODE "Źródła". Oprócz szkoleń dla nauczycieli oferujemy także szkolenia dla rad pedagogicznych przedszkoli i szkół w zakresie aktywizujących metod edukacji ekologicznej...
więcej
Materiały dydaktyczne

  Materiały dydaktyczne
Nasze programy edukacyjne i pojedyncze scenariusze są opracowane w taki sposób, aby wpasowywały się w podstawę programową, ułatwiają prowadzenie zajęć w ramach zajęć przyrody, biologii, geografii, WOS, etyki, lekcji wychowawczych czy zajęć zintegrowanych dla najmłodszych. Zapraszamy do korzystania z naszych scenariuszy i kart pracy.
więcej
DZIAŁANIA EDUKACYJNE SKIEROWANE DO SZCZEGÓLNIE AKTYWNYCH:

Projekty edukacyjne dla szkół

  Projekty edukacyjne dla szkół
Każdego roku Źródła realizują kilka autorskich projektów edukacyjnych dla szkół. Szczegółowe i bieżące informacje o projektach znaleźć można w zakładce "projekty i działania" oraz w "aktualnościach".
Biblioteka ekologiczna

  Biblioteka ekologiczna
W naszym Ośrodku "Zielona 27" w Łodzi prowadzimy bibliotekę ekologiczną. Posiadamy bogate zbiory publikacji z zakresu edukacji ekologicznej, prawa, ekonomii, organizacji i instytucji ochrony środowiska, ochrony przyrody, praw zwierząt, ochrony konserwatorskiej, zdrowego żywienia, etyki a także albumy, raporty o stanie środowiska, atlasy oraz prasę ekologiczną.


. . .

design: cztery selery