menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
ekoporady Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, 42 632 03 11
fax 42 291 14 50, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Oddziały terenowe:

Oddział w Krakowie
kom. 519 326 986
e-mail: krakow@zrodla.org.pl


Oddział w Warszawie
Al. St. Zjednoczonych 53
04-028 Warszawa
kom. 519 326 983, fax 22 300 1359
e-mail: warszawa@zrodla.org.pl


Oddział w Katowicach
ul. Francuska 12 lok. 404
40-015 Katowice
kom. 519 326 991, fax 32 700 3368
e-mail: slask@zrodla.org.pl


1% zbieramy we współpracy
z PITax.pl Łatwe podatki.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


stat4u Nasza strona na Google Plus Nasz profil na Facebooku


edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .
Ośrodek Edukacji Ekologicznej ZIELONA 27

OŚRODEK "ZIELONA 27"


Miło jest nam poinformować iż z początkiem września 2008 otworzyliśmy stacjonarny ośrodek edukacyjny w którym odbywać się będą warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia, a także pokazy filmów, wystawy i spotkania dla szerokiej publiczności, działać też będzie biblioteka ekologiczna. Ośrodek choć położony jest w samym centrum Łodzi to otoczony jest zielenią, w ogródku rośnie kilkanaście gatunków drzew i krzewów, a do okien zaglądają nam wysokie róże. Niestety, nie udało nam się zrealizować marzenia o tym, by w sezonie wiosennym i jesiennym prowadzić niektóre zajęcia w cieniu rozłożystego jesionu na podwórku przed ośrodkiem - urząd miasta wyznaczył tu parking :-(

Staramy się aby nasz ośrodek był na wskroś ekologiczny i dawał dobry przykład naszym gościom. W całym ośrodku mamy zamontowane energooszczędne świetlówki, przy wyborze nowego sprzętu AGD kładliśmy nacisk by był on w najlepszej klasie energetycznej A+, dostarczany nam przez firmę energetyczną prąd w 14% pochodzi ze źródeł odnawialnych, nasza spłuczka jest wodooszczędna, prowadzimy segregację odpadów, a dodatkowo punkt zbiórki baterii, w biurze korzystamy wyłącznie z papieru bezdrzewnego (z makulatury), a do notatek w biurze jak i do zajęć w młodzieżą wykorzystujemy jednostronnie zapisaną makulaturę. Fajnie byłoby też zbudować w naszym ogrodzie kompostownik, trudno jednak porozumieć się ze wspólnotą mieszkaniową... Naszych gości częstujemy pyszną kawą arabiką z logo Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) lub herbatą czarną, zieloną lub owocową. Trochę zdjęć z otwarcia ośrodka w 2008 roku jest tutaj. Więcej znajdziecie w naszej galerii.

Dojechać można do nas rowerem (pojazd będzie bezpieczny: stojaki rowerowe na zamykanym podwórku) lub komunikacją miejską (wszystkie autobusy zatrzymujące się przy Placu Barlickiego tj. Zielonym Rynku oraz tramwaje jadące ul. Zieloną lub Gdańską, ewentualnie można dojść od ul. Zachodniej).
WARSZTATY W OŚRODKU


Ofertę kilkudziesięcu warsztatów dla szkół można znaleźć tutaj. Większość zajęć jest bezpłatna. Zgodnie z naszą misją, dofinansowujemy je ze środków własnych stowarzyszenia oraz ze środków uzyskanych w ramach 1% podatku. Nie korzystamy ze środków Miasta Łodzi. Aby zapisać się na warsztat, prosimy sprawdzić wolne terminy w kalendarzu.

CO SIĘ TUTAJ DZIEJE?


Wcześniejsze aktualności:

. . .

design: cztery selery