Źródła – logo

Edukacja w przyrodzie

terminy letnich warsztatów dla dzieci w 2024 roku

ŹDŹBŁA/ŻABY/BĄKI! czyli najdziksze i najbliższe naturze wakacje w mieście wracają po raz piąty! Zapraszamy dzieciaki w wieku od 6 do 11 lat na źródlane, bardzo przygodowe i jeszcze bardziej zielone wakacje w Łodzi.

Pięć dni w tygodniu (poniedziałek - piątek) wypełnionych od rana do popołudnia warsztatami terenowymi o tematyce przyrodniczej, zabawami i odpoczynkiem w naturze. Zostawiasz dziecko pod naszą opieką rano i o nic się nie martwisz. A po południu odbierasz niby to samo dziecko, ale jakby bardziej, bo z uśmiechem wielkim jak plaster arbuza i z bateryjką naładowaną czystą witaminą D.

Gdzie? W Lesie Łagiewnickim lub Parku Na Zdrowiu. Z kim? Z doświadczonymi trenerkami Źródeł, które pracują z tysiącami dzieciaków rocznie i które kochają to, co robią. Jak? Z pełnymi brzuchami (zapewniamy wyżywienie) i z pełnym ubezpieczeniem.

DLA KOGO?

Dla przyszłej Jane Goodall i przyszłego Davida Attenborough, którzy teraz mają od 6 do 11 lat. I dla wszystkich dzieci, które jeszcze nie wiedzą kim będą jak dorosną, ale wiedzą, że czasami fajnie jest zrobić sobie przerwę od tego co wirtualne i zanurkować w to, co naturalne.

JAKIE PRZYGODY PLANUJEMY?

Z przygodami tak to już jest, że nie da się ich do końca zaplanować, ale jak się zna odpowiednie zaklęcia, to można im pomóc znaleźć właściwą drogę. W Źródłach zajmujemy się edukacją ekologiczną od prawie 30 lat (wow! czasami sami nie wierzymy), więc sporo tych zaklęć już poznaliśmy i wiemy jak wyczarować takie warsztaty, żeby było i przygodowo, i mądrze.

Każdy tydzień to zajęcia ułożone w cykle tematyczne i do zapisywania się na cały taki tygodniowy cykl zachęcamy. Dzięki temu twoje dziecko będzie miało okazję zbudować trwalszą relację z grupą oraz zdobędzie mnóstwo wiedzy i nowych umiejętności (każdego dnia koncentrujemy się na innym temacie i rozwijamy inne umiejętności)

W tym roku zaplanowaliśmy (kolejność losowa):

GDZIE TO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

W zależności od wybranego przez Ciebie terminu:

W Lesie Łagiewnickim, gdzie naszą bazą będzie Centrum Szkoleniowo Konferencyjne Uniwersytetu Łódzkiego (ul Rogowska 26)
Będziemy tam mieć do dyspozycji piękny, duży, ogrodzony ogród z drzewami i małym stawem, położony zacisznie przy samym lesie. Na terenie znajduje się duża drewniana wiata z ławami i stołami, miejsce na ognisko oraz toaleta i umywalki. W razie ulewy schronimy się w budynku centrum szkoleniowego.

W Parku na Zdrowiu, gdzie naszą bazą będzie teren Łódzkiego Klubu Piłkarskiego "KOLEJARZ" (ul. Srebrzyńska 95)
To duży, bezpieczny, ogrodzony teren, porośnięty zieloną trawką, dostępny dla nas na wyłączność, a na nim 2 duże wielozadaniowe namioty (w miarę potrzeby zamykane) wyposażone w sam raz by odpocząć. Toalety i umywalki usytuowane są obok - w budynkach Klubu Piłkarskiego. W razie ulewy schronimy się w salce na terenie klubu.

KIEDY?

Do wyboru są terminy:

Warsztaty odbywają się codziennie od godziny 10:00 do 16:00. Dzieci można przyprowadzać już od godziny 8:30 i odbierać najpóźniej do godziny 17:00.

ILE TO KOSZTUJE?

Za pakiet zawierający:

JAK ZAPISAĆ DZIECKO?

Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem formularza.
Miejsce na warsztatach będzie zarezerwowane po wpłaceniu zaliczki (150 zł) na numer konta Organizatora przesłany mailem w umowie.

MASZ PYTANIA?

Anna Chomczyńska-Czepiel
519 326 986 / anna.chomczynska-czepiel@zrodla.org.pl

Karolina Baranowska
519 326 987 / karolina.baranowska@zrodla.org.pl

źdżbła, żaby, bąki - wakacje z przyrodą w mieście