Źródła – logo

Edukacja w przyrodzie

ŹDŹBŁA/ŻABY/BĄKI! czyli najdziksze i najbliższe naturze wakacje w mieście wracają! Zapraszamy dzieciaki w wieku od 6 do 12 lat na źródlane, bardzo przygodowe i jeszcze bardziej zielone wakacje w Łodzi.

Pięć dni w tygodniu (poniedziałek - piątek) wypełnionych od rana do popołudnia warsztatami terenowymi o tematyce ekologicznej, przyrodniczej i globalnej, zabawami i odpoczynkiem w naturze. Zostawiasz dziecko pod naszą opieką o 9:00 lub 10:00 rano i o nic się nie martwisz. O 16:00 lub 17:00 odbierasz niby to samo dziecko, ale jakby bardziej, bo z uśmiechem wielkim jak plaster arbuza i z bateryjką naładowaną czystą witaminą D.

Gdzie? W Lesie Łagiewnickim lub Parku Na Zdrowiu. Z kim? Z doświadczonymi trenerkami Źródeł, które pracują z tysiącami dzieciaków rocznie i które kochają to, co robią. Jak? Z pełnymi brzuchami (zapewniamy wyżywienie) i z pełnym ubezpieczeniem.

Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem formularza: forms.gle/jwWcqxzxnXzPXgcU6

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

Będzie coś dla zmysłów.
Natura jest światową prekursorką w dziedzinie edukacji sensorycznej. I produkuje wszystkie najciekawsze, atestowane przez nią samą zabawki sensoryczne. Będziemy z zapamiętaniem i bez ograniczeń korzystać z tego wspaniałego placu zabaw dla zmysłów. Będziemy dotykać i głaskać, wąchać i smakować, słuchać, konstruować, lepić i wić.
Będzie coś dla mózgów:
Rozpikselizowana uwaga wróci z komputerowych zaświatów i przypomni sobie, że świat realny jest fajniejszy niż wirtualny. Na wygrzanych słońcem leśnych ścieżkach, podczas gry terenowej, poszukamy odpowiedzi na najbardziej szalone przyrodnicze zagadki. Dowiemy się co w trawie piszczy i co w lesie szumi. Czyja to łapka odciśnięta w ziemi, kto pływa w kałuży i co wiedzą wiewiórki.
Będzie coś dla małych, wymęczonych rocznym siedzeniem w domu, nerwów.
Bo będziemy się bawić! Biegać, wspinać się, robić fikołki, wyginać się i zwijać. Będziemy odpoczywać, chłonąć witaminę D, polegiwać i drzemać. Dziecięca psychika będzie stopniowo wracała do równowagi i przy odrobinie szczęścia wypuści dużo młodych listków.
Jednym słowem: zapraszamy Was na wakacje dla leśnych i parkowych dzikusków.

GDZIE TO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

W zależności od wybranego przez Ciebie terminu:
W Parku na Zdrowiu, gdzie naszą bazą będzie teren Łódzkiego Klubu Piłkarskiego "KOLEJARZ" (ul. Srebrzyńska 95)
To duży, bezpieczny, ogrodzony teren, porośnięty zieloną trawką, dostępny dla nas na wyłączność, a na nim 2 duże wielozadaniowe namioty (w miarę potrzeby zamykane) wyposażone w sam raz by odpocząć i zjeść dostarczany przez katering obiad. Toalety i umywalki usytuowane są obok - w budynkach Klubu Piłkarskiego. W razie ulewy schronimy się w salce na terenie klubu. Posiłki będzie dostarczać "Majne Szwajne".
W Lesie Łagiewnickim, gdzie naszą bazą będzie Centrum Szkoleniowo Konferencyjne Uniwersytetu Łódzkiego (ul Rogowska 26)
Będziemy tam mieć do dyspozycji piękny, duży, ogrodzony ogród z drzewami i małym stawem, położony zacisznie przy samym lesie. Na terenie znajduje się duża drewniana wiata z ławami i stołami, miejsce na ognisko oraz toaleta i umywalki. W razie ulewy schronimy się w budynku centrum szkoleniowego. Obiady będziemy jeść w położonej obok Restauracji "Dworek" (od wtorku do piątku), a w poniedziałki będą dostarczane przez katering.

KIEDY?

W lipcu. Do wyboru są terminy:
4-8.07.2022 - Park Zdrowie
11-15.07.2022 - Park Zdrowie (brak wolnych miejsc!)
18-22.07.2022 - Las Łagiewnicki
(przez cały sierpień - wakacje dla dzieciaków ze Świetlicy Miejsca Spotkań.)
Warsztaty odbywają się codziennie od godziny 10:00 do 16:00. Dzieci można przyprowadzać już od godziny 8:30 i odbierać najpóźniej do godziny 17:00.

ILE TO KOSZTUJE?

Za pakiet zawierający:
• warsztaty prowadzone w kameralnej grupie przez 2 wykwalifikowanych trenerów-wychowawców
• wyżywienie (dwudaniowy wegetariański obiad, podwieczorek i napoje)
• ubezpieczenie NNW
płacisz w zależności od wybranej opcji:
600 zł/os - za 5 dni
140 zł/os - za 1 dzień
Uwaga: pierwszeństwo przy zapisach będą miały dzieci, których rodzice zadeklarują udział dziecka w całym 5-dniowym cyklu zajęć.

JAK ZAPISAĆ DZIECKO?

Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem formularza: forms.gle/jwWcqxzxnXzPXgcU6
Miejsce na warsztatach będzie zarezerwowane po wpłaceniu zaliczki (100 zł) na numer konta Organizatora przesłany mailem w umowie.

MASZ PYTANIA?

Agnieszka Gaszyńska
519 326 999 / agnieszka.gaszynska@zrodla.org.pl