menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

„Odpowiedzialna przedsiębiorczość – jak uczyć etycznych postaw w biznesie?”


W roku szkolnym 2008/2009 Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” realizował projekt „Odpowiedzialna przedsiębiorczość – jak uczyć etycznych postaw w biznesie?”. Do głównych celów projektu należą: propagowanie, w atrakcyjny sposób, wiedzy o odpowiedzialnym biznesie, poznanie idei i zasad odpowiedzialności społecznej przez młodzież oraz uwrażliwienie na społeczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej.
Projekt skierowany do:
- nauczycieli przedsiębiorczości i wychowawców klas prowadzących lekcje tematyczne w szkołach średnich (licea ogólnokształcące i licea ekonomiczne) - młodzieży szkolnej (potencjalnie również studenckiej).
W ramach projektu opracowano trzy scenariusze zajęć poświęcone społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw dla nauczycieli przedsiębiorczości i wychowawców klas prowadzących lekcje tematyczne w szkołach średnich (licea ogólnokształcące i licea ekonomiczne).

Scenariusze zostały przygotowane przez dr. Janusza Reichela i mgr Agatę Rudnicką z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie zostały przedstawione i poddane ocenie podczas warsztatu, który odbył się w dniu 1.04.2009 r. w siedzibie ODE Źródła (ul. Zielona 27). Przeprowadzone scenariusze zajęć oceniali nauczyciele z różnych szkół oraz osoby zaangażowane w edukację w ośrodku prowadzonym przez ODE Źródła. Ponadto prezentowane scenariusze lekcji poddano dodatkowej recenzji sporządzonej przez pracownika naukowo-dydaktycznego z Wydziału Zarządzania UŁ. Następnie scenariusze zajęć zostały poddane korekcie w duchu uwag otrzymanych od oceniających i recenzenta.

Materiały do pobrania:


Scenariusz "Problemy etyczne w biznesie"
Scenariusz "Dziesięć przykazań dobrego kierownika"
Scenariusz "Formy zaangażowania społecznego przedsiębiorstw"
Załącznik 1: Problemy etyczne w biznesie - rozsypanka
Załącznik 2: Przykłady problemów etycznych w biznesie
Załącznik 3: Wykreślanka
Całość materiałów dla nauczycieliCreative Commons License Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons "Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska". Scenariusze wolno kopiować i rozpowszechniać w celach niekomercyjnych pod warunkiem podania ich źródła i autorstwa.logo FOB
Projekt dofinansowany przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu
w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych.
. . .

design: cztery selery